IMG_1150

V Košiciach sa začali prípravy slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej

Košice 12. apríla (TK KBS) Napriek tomu, že termín blahorečenia Anny Kolesárovej ešte nie je známy, prípravy na slávnosť jej blahorečenia sú už v plnom prúde. Na Arcibiskupskom úrade v Košiciach sa už konalo viacero oficiálnych porád, vytvoril sa prípravný tím slávnosti blahorečenia, rozdelili sa základné úlohy a kompetencie, zbierajú sa návrhy sprievodného programu a vytvorila sa a spustila stránka annakolesarova.sk, na ktorú sa budú postupne pridávať informácie pre farnosti, dobrovoľníkov, kňazov i bezpečnostné pokyny a odporúčania.

V stredu 11. apríla 2018 sa v aule Teologickej fakulty v Košiciach uskutočnilo prvé informačné stretnutie so zástupcami košických farností, reholí, organizácií i spoločenstiev, na ktorom riaditeľ koordinačného výboru príprav slávnosti blahorečenia Ján Urban oslovil kňazov, rehoľníkov ale aj laikov s prosbou o aktívne zapojenie sa do príprav a oslovovaním dobrovoľníkov zo svojich farností a spoločenstiev predovšetkým z Košíc a okolia. Rektor Pastoračného centra Anny Kolesárovej povzbudil k spojeniu sa v modlitbe za celý čas príprav aj za samotnú slávnosť, kedy ako uviedol „očakáva otvorené nebo, z ktorého budú plynúť milosti pre toho, kto po nich zatúži“. Odkaz Anny Kolesárovej je robiť správne rozhodnutia,  zakladať zdravé manželstvá a šťastné rodiny, kde sa bude žiť v harmónii , láske a kultúre zdravých hodnôt.

Svätý Otec 6. marca 2018 prijal na audiencii kardinála Angela Amata, prefekta Kongregácie pre kauzy svätých. Počas audiencie Svätý Otec schválil, aby Kongregácia vydala dekrét o mučeníctve Božej služobnice Anny Kolesárovej, narodenej vo Vysokej nad Uhom na Slovensku 14. júla 1928 a zavraždenej z nenávisti k viere 22. novembra 1944.

TK KBS informovala Košická arcidiecéza

Pôvodný článok: tkkbs.sk

Comments are closed.