1549963863

Ankin prsteň

Ankin prsteň je symbolom túžby po vnútornej krásy a čistých vzťahoch. Môžete  ho získať v jej rodisku vo Vysokej nad Uhom. Odporúčame urobiť si púť k blahoslavenej Anke, pomodliť sa pri hlavnom relikviári a prsteň si odniesť so sebou ako duchovný šperk a tak do hĺbky uvedomiť si veľkosť tohto daru.

Keďže jeho nosenie má byť osobným vyjadrením túžby po vnútornej krásy a čistých vzťahoch, neodporúčame ho kupovať ako dar tým, ktorí nie sú s týmto symbolom stotožnení.

Prstene budú k dispozícii na každej pútipútnickej sobote.

S nosením prsteňa sú spojené tieto záväzky:

  • Rozhodnutie pre vnútornú slobodu a čisté vzťahy.
  • Denná modlitba troch Zdravasov za dar múdreho, čistého a milujúceho srdca.
  • Sviatostný život.

Prípadne otázky zodpovieme na: sekretariat@annakolesarova.sk

 

Blahoslavená Anna Kolesárová svojim príbehom vydáva svedectvo o vnútornej kráse každého človeka. Ankin prsteň je symbolom vnútornej krásy a túžby po čistých vzťahoch. Na tomto prstienku sú tri kvietky podobne ako na hlavnom relikviári, ktorý sme mali možnosť vidieť na Košickom futbalovom štadióne počas slávnosti jej blahorečenia a teraz je uložený v chráme Sedembolestnej Panny Márie vo Vysokej nad Uhom.

K vytvoreniu Ankinho prsteňa sme boli inšpirovaní túžbou poskytnúť mladým pomoc pri vytváraní úprimných čistých vzťahov. Keď si mladý človek uvedomí Boží projekt pre ktorý je stvorený, môže sa vyhnúť mnohým zraneniam.

Mladosť má byť časom radosti z úprimnej čistej lásky a pekných priateľstiev, časom objavovania osobných talentov, sebahodnoty a sebaúcty, časom hľadania samostatnosti a vnútornej slobody.

Sme svedkami toho že mladosť je aj obdobím, kedy prichádza kríza viery, kríza morálnych hodnôt a vlastnej identity. Preto sme radi, že sa Anka stala priateľkou mnohých mladých na ceste dospievania.

Aby muž vedel milovať a chrániť ženu, potrebuje si ju vážiť. Nech tento prstienok vždy upozorní chlapca na úctu k dievčaťu.

Nech každé dievča, ktoré bude nosiť tento prstienok preciťuje osobnú jedinečnosť a vnútornú krásu. Nech ju Ankin príhovor chráni pred každým zlom a hriechom.

Milé dievčatá, tento prstienok je predovšetkým duchovný šperk. Ak ho chcete získať, potrebujete urobiť rozhodnutie pre vnútornú slobodu a čisté vzťahy. Možno sa cítite  nedokonalé, slabé a zraniteľné, nehodné takejto ozdoby. Ježiš však prišiel kvôli hriešnikom a chce uzdraviť i posilniť slabých, ktorí to najviac potrebujú. Tento prsteň je pre tých, ktorí túžia žiť požehnané čisté vzťahy.

Nech zdobí vaše srdce ako venček upletený z troch Zdravasov, ktoré sa budete denne modliť. Nech to budú tri vzácne perly vo vašej šperkovničke srdca. Perla múdrosti, čistoty a lásky.

Staňte sa jednou z tých, ktoré životom kráčajú so vznešeným pocitom vnútornej krásy a výnimočnosti ako Ankine priateľky v bielych šatách na Slávnosti blahorečenia. Staňte sa milovanou princeznou svojho Kráľa.

Chlapci sa pýtajú. A kde je prsteň pre nás? Dámy majú prednosť. Láska je trpezlivá a vy si na ten svoj musíte počkať. Alebo si zožeň dievča a budeš sa tešiť z jej prstienka.

Drahí mladí, nebojte sa dôverovať Bohu a prosiť o pomoc pannu a mučeníčku čistoty blahoslavenú Anku Kolesárovú, ktorá oroduje za nás.

Otec Pavol Hudák.

Comments are closed.