fotka_organizačné stretnutie

Na blahorečenie Anny Kolesárovej príde kardinál Giovanni Angelo Becciu

Hlavným celebrantom slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej bude nový prefekt Kongregácie pre kauzy svätých kardinál Giovanni Angelo Becciu. Na stretnutí organizačného tímu blahorečenia Anny Kolesárovej 28. júna 2018  o tom v úvode informoval košický arcibiskup Mons. Bernard Bober.

Pre záujemcov bude k dispozícii 900 miest na prenocovanie v školách. Farnosti Košice – Juh a Furča ponúkajú ubytovanie v rodinách. Do dnešného dňa sa zatiaľ zaregistrovalo 2 805 ľudí zo 71 spoločenstiev a farností, 61 kňazov a 90 rehoľníkov. Do Košíc príde aj 32 zatiaľ prihlásených autobusov. Koniec registrácie bude 31.7.2018. Organizačný tím pozýva záujemcov pridať sa k 217 prihláseným dobrovoľníkom.

Organizátori cez dekanáty a farské úrady rozdistribuovali 100 000 infoskladačiek s krátkym životopisom budúcej blahorečenej, modlitbou za jej svätorečenie, programom slávnosti a organizačnými pokynmi.

Pre autobusy a autá sú pripravené dve veľké záchytné parkoviská. Pre pútnikov zo smeru Rožňava je to parkovisko pri OC Optima a pre pútnikov zo smeru Prešov pri Hypertescu s celkovou kapacitou 2 000 miest. Z obidvoch parkovísk ako aj zo železničnej stanice bude od 6:00 premávať kyvadlová doprava na miesto blahorečenia.

Pre imobilných pútnikov na invalidnom vozíku s preukazom ŤZP a s ich sprievodnou osobou bude v areáli štadiónu vyhradená osobitná zóna so vstupom z Kavečianskej cesty.

 

Jaroslav Fabian

 

 

 

Comments are closed.