obrázky za svätorečenie

Začína kampaň na podporu účasti na blahorečení Anny Kolesárovej

Košice 14.mája 2018 – Koordinačný tím pre prípravu blahorečenia Anny Kolesárovej začal v týchto dňoch kampaň na podporu účasti na slávnosti, ktorá sa uskutoční 1. septembra 2018. Do Košíc, kde sídli, napríklad v týchto dňoch dorazilo dvestotisíc obrázkov s modlitbou za svätorečenie Anny Kolesárovej (pozri tu: https://annakolesarova.sk/modlitby/#modlitby ). Cirkevne ju schválil košický arcibiskup metropolita Mons. Bernard Bober. Na druhej strane obrázka je portrét Anny s dátumom narodenia a úmrtia a s prívlastkom „mučeníčka čistoty“. Obrázky sa budú do konca mája spolu s plagátmi a skladačkami distribuovať do všetkých farností Slovenska cez jednotlivé biskupské úrady. K dispozícii budú neskôr i špeciálne banery do farností.

Slávnosť blahorečenia budú propagovať aj špeciálne odznaky, ktoré vyrábali mladí na májovej púti radosti vo Vysokej nad Uhom. Určené budú pre prezentačné stánky na rozličných letných festivaloch a letných pútiach. Zároveň podporia rozvoj Pastoračného centra Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. Na týchto podujatiach chystajú mladí aj špeciálny stánok, ktorý bude mať za úlohu upozorňovať na septembrovú slávnosť blahorečenia a zoznámi verejnosť so samotnou Annou.

„Vďaka obrázkom s modlitbou sa bude šíriť zvesť o Anne ďalej. Túžime po tom, aby ju spoznali všetci. Jej život je inšpiráciou k žitiu čistej lásky. Verím, že tak, ako táto téma chytila mladých, tak zaujme aj mnohých ďalších jej príbeh a posolstvo. Je to odkaz o tom, že žiť zdravé a čisté vzťahy sa oplatí,“ hovorí rektor Pastoračného centra Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom Pavol Hudák.

Slávnosť blahorečenia sa uskutoční 1. septembra 2018 v Košiacich. Bližšie informácie o prípravách je možné nájsť na tejto stránke alebo na profile Anna Kolesárová, mučeníčka čistoty na Facebooku. https://www.facebook.com/AnkaKolesarovaMucenickaCistoty/

Comments are closed.