odznaky AK

Annu Kolesárovú spoznávajú na misijných výjazdoch a rôznych fórach

Tím príprav blahorečenia Anny Kolesárovej odštartoval misijné výjazdy, ktorých cieľom je zoznámiť farnosti a rôzne fóra s budúcou slovenskou blahoslavenou Annou Kolesárovou. S ňou sa tiež môžu zoznámiť záujemcovia v Pastoračnom centre Anny Kolesárovej, ktoré slúži predovšetkým mladým ako miesto pokoja, radosti zo stretnutia s inými, na načerpanie nových síl a pookriatie na duchu. Po tom, ako bolo oznámené, že Anna bude blahorečená, počet návštev stúpol. 

Do Domčeka zavítali birmovanci z Valalík, zo Spišských Vlách, z Moldavy nad Bodvou, z Popradu – Veľkej a zo Spišského Bystrého. O Anne Kolesárovej sa dozvedeli v uplynulých dňoch viac stredoškoláci v Novom Meste nad Váhom, v Žiline, v Topoľčanoch, v Trebišove, v Starej Ľubovni, takisto vysokoškoláci v Nitre, v Košiciach, v Trenčíne, na konferencii Fórum života v Rajeckej Lesnej. 

Zároveň sa rozbehli „misijné výjazdy“ do farností. Doteraz sa konali vo farnosti Kráľovnej pokoja v Košiciach, v Kamenici nad Cirochou, v Mokroluhu, vo farnosti Svätej rodiny v Košiciach, vo farnosti všetkých svätých v Humennom či farnosti Krista Kráľa v Prešove. Uplynulý víkend bol výjazd do Vranova nad Topľou Čemerného, kde prítomným Annu Kolesárovú priblížil počas nedeľných svätých omší rektor Pastoračného centra Anny Kolesárovej  Pavol Hudák. 

„Ankine svedectvo je pre tento čas veľmi potrebné, keď sa na čistotu poukazuje skôr ako na niečo nemoderné…..Jej odkaz je jasný, iba vnútorná harmónia v človeku ho urobí skutočne šťastným,“ povedal Pavol Hudák v Čemernom. Na mieste mohli záujemcovia zároveň podporiť slávnosť blahorečenia zakúpením špeciálneho odznaku s podobizňou Anny, ako aj románového životopisu, ktorého pre tento účel už vyšlo druhé vydanie. 

Misijné výjazdy sú súčasťou kampane zameranej na podporu účasti na slávnosti blahorečenia, ktorá sa uskutoční 1. septembra 2018 na štadióne Lokomotívy v Košiciach. Výjazdy pozývajú všetkých, aby na slávnosť prišli a podporili ju. Túto možnosť mali aj účastníci víkendového Dňa rodiny v Košiciach. Budúcu blahoslavenú spoznali aj pútnici z farnosti Jenkovce so svojimi duchovnými otcami, ktorí navštívili jej rodisko Vysokú nad Uhom. 

Bližšie informácie o prípravách je možné nájsť na tejto stránke alebo na profile Anna Kolesárová, mučeníčka čistoty na Facebooku. https://www.facebook.com/AnkaKolesarovaMucenickaCistoty/

Comments are closed.