arcibiskup IMG_6222

Zbierka na blahorečenie v Košickej arcidiecéze

O. arcibiskup Bernard Bober sa obracia na veriacich listom o finančnú podporu na zabezpečenie slávnosti blahorečenia.

Všetkým farnostiam a spoločenstvám v Košickej arcidiecéze

Drahí bratia a sestry,

v týchto dňoch v plnom prúde prebieha príprava slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej, mladej 16.ročnej zemplínčanky z Vysokej nad Uhom. Anna Kolesárová sa stane prvou blahorečenou laičkou, ktorá priťahuje mnohých ľudí bez ohľadu na vek. Táto mladá dievčina sa stáva vzorom pre dnešnú dobu, že sa oplatí žiť pre hodnoty, ktoré v našej kultúre boli vždy hlboko zakorenené – láska, úcta, rodina. Slávnosť sa bude konať 1.septembra 2018, na futbalovom štadióne TJ Lokomotíva v Košiciach, na ktorú vás všetkých srdečne pozývam. Na celej príprave sa podieľa značná časť odborníkov, ale aj veľké množstvo dobrovoľníkov.

V tejto súvislosti sa na vás obraciam so žiadosťou o finančnú podporu na zabezpečenie tohto podujatia, ktoré má nadnárodný charakter a v našej histórii nemá obdobu. Zbierka sa uskutoční 29.júla 2018 pri všetkých sv. omšiach slávených v tento deň, vo všetkých kostoloch a kaplnkách v našej arcidiecéze.

Už teraz vám ďakujem za vašu štedrosť, ochotu, pomoc i nadšenie pri celej príprave blahorečenia a teším sa na stretnutie s Vami pri samotnej slávnosti.

S úctou a pozdravom

Mons. Bernard Bober, arcibiskup – metropolita

 

 

Comments are closed.