porada k slávnosti blahorečenia 01orgtim

Prípravy na blahorečenie Anny Kolesárovej sú v závere

Napriek dovolenkovej sezóne sa organizačný tím slávnosti blahorečenia vo štvrtok 26. júla stretol v priestoroch Arcibiskupského úradu v Košiciach na svojom ďalšom pracovnom zasadnutí.

Organizátorom sa doteraz registrovalo desaťtisíc pútnikov a ďalší môžu ešte túto ponuku využiť. Boli vyčlenené sektory pre nepočujúcich a slabozrakých.

Kapacita štadióna umožňuje aj miesta na sedenie a preto je možnosť pre farnosti a spoločenstvá sa registrovať. Registráciou získajú lístky na sedenie a pre autobusy parkovanie na záchytných parkoviskách. Možnosť registrácie je do utorka 31. júla.

Pre pútnikov bude zdarma premávať kyvadlová doprava zo záchytných parkovísk na miesto slávnosti blahorečenia.

Upresnil sa aj detailne program slávnosti i uctievanie relikvií .
Dokončujú sa aj relikviáre, v ktorých budú uložené pozostatky Anny Kolesárovej. Hlavný relikviár bude vo Vysokej nad Uhom. Bude mať tvar srdca, bude zo striebra a v strede srdca bude imitácia perly, cez ktorú sa bude dať pozrieť do vnútra, kde budú uložené aj relikvie . Slávnostný relikviár bude v Dóme svätej Alžbety. Bude iný. Sú tam ľalie a palmový list, takže je tam zachytená krása nevinnosti a je tam vyjadrený symbol jej života, ktorý priniesol obrovskú úrodu v mnohých čistých vzťahoch.

 

Jaroslav Fabian

Comments are closed.