IMG_3505

Do rodiska blahoslavenej Anky prichádzajú stovky pútnikov

Do rodisko blahoslavenej Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom putujú stovky pútnikov. Kancelária prípravného tímu slávnosti blahorečenia eviduje, že do obce neďaleko hraníc prišli nielen pútnici zo Slovenska, ale z Čiech, Nemecka, Maďarska a iných krajín. Pútnici osobitne navštevujú kostol Sedembolestnej Panny Márie, kde sa nachádza hlavný relikviár s ostatkami blahoslavenej Anny, tiež cintorín, kde sa nachádza jej hrob a Pastoračné centrum Anny Kolesárovej. Predchádzajúci víkend sem zavítalo približne 300 mladých ľudí, keďže sa konala 78. púť radosti s témou: „Svätosť na dosah“. Bola to prvá púť po blahorečení Anky Kolesárovej.

Tri týždne po uložení relikviára prišli do rodiska blahoslavenej Anky pútnici z Chlmca, Košíc, Kapušian pri Prešove, mladí zo Stropkova, z Humenného, z Nitry, Piešťan, Sabinova, Prešova, Kamenice nad Cirochou, Fričoviec. Zavítala tam aj mladá rodinka žijúca v Nemecku, pútnici zo Sarospataku i z Prahy, ako aj delegácia z Arcibiskupského úradu v Olomouci či auto s maďarskou poznávacou značkou s návštevou z Ameriky a Ružencové bratstvo z Levoče.  Rodisko bl. Anny Kolesárovej sa tak teší stúpajúcemu počtu pútnikov. Pozývame všetkých, ktorí chcú prísť na toto miesto, ohláste sa nám, že by ste radi prišli a uctili si našu veľkú orodovníčku v nebi.

Anna Kolesárová bola blahorečená 1. septembra 2018 v Košiciach. Pápeža Františka vtedy zastúpil legát kardinál Giovanni Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých. Pápež František stanovil dátum liturgického slávenia sviatku blahoslavenej Anny na 20. november.  Vznikol taktiež nový film o bl. Anne a Hymnus k blahoslavenej. Po slávnosti blahorečenia boli vydané aj nové materiály o bl. Anne Kolesárovej – románový životopis Anka Kolesárová od mladej autorky Magdalény Rusiňákovej, nová kniha Blahoslavená Anka od saleziána Jozefa Luscoňa či CD Večnosť vonia od tvorivej skupiny Poetica musica, venované blahoslavenej mučeníčke čistoty.

Comments are closed.