Budúca blahoslavená Anka v programe katolíckych médií

Záznamy zo slávenia blahorečenia Anny Kolesárovej nájdete v archíve TV Lux TU

 

Rádio LUMEN pozýva svojich poslucháčov z celého Slovenska v tento deň do Košíc. Známe hlasy z vysielania vás budú čakať v ich propagačnom stánku v priestoroch štadiónu košickej Lokomotívy.

Naživo vysielaný program z Košíc zo slávnosti blahorečenia na vlnách Rádia LUMEN:

Piatok 31.8.2018

18:00 Emauzy – mimoriadny prenos  Večerná vigília „S Ankou na kolenách“ – svätá omša z Dómu sv. Alžbety v Košiciach. Celebruje Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup.

19:30 Večerná vigília „S Ankou na kolenách“ – Duchovno-poetické pásmo s hudobným sprievodom Tvorivej skupiny Poetica Musica ukončené eucharistickým požehnaním.
Sobota 1.9.2018

06:00 Ranné spojenie špeciál Živé vysielanie zo slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej na Štadióne TJ Lokomotíva Košice (striedané moderovanie z vysielacieho štúdia na štadióne a programu z hlavného pódia)

09:00 Modlitba radostného ruženca

10:00 Eucharistické slávenie s obradom blahorečenia Celebruje J. Em. kardinál Giovanni Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých, legát pápeža Františka

 

Nedeľa 2.9.2018

10:30 Emauzy – mimoriadny prenos Ďakovné eucharistické slávenie v Dóme sv. Alžbety v Košiciach spojené s uložením relikvií blahoslavenej Anny Kolesárovej, celebruje Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita. V závere svätej omše bude vyhlásený prípravný rok na 400. výročie mučeníckej smrti svätých košických mučeníkov.

 

Tematický týždeň s Ankou vo vysielaní Rádia Lumen:

Deviatnik k Anke Kolesárovej:
Od štvrtka 23.8. do piatka 31.8. každý deň o 8:15, 12:05, 15:15, 19:25.Špeciálne vydanie diskusnej relácie Zaostrené:
Téma o čistote v dnešnej dobe v pondelok 27.8.2018 o 11:00 a v sobotu 1.9. o 13:00Svedectvá: Ako Anka zmenila môj život:
Pondelok 27.8. až piatok 31.8. o 09:10 a 14:10.Gospelparáda:
Špeciálne nesúťažné kolo 30.8.2018 o 21:00 venované téme čistoty v tvorbe slovenských gospelových autorov.Ranná téma o Anke:
V piatok 31.8. v Lumenáde 06:00-11:00. Chystáte sa na slávnosť blahorečenia do Košíc? Čo je pre vás motiváciou zúčastniť sa?

Aktuálne info a organizačné pokyny + výber z kázní biskupov o Anke Kolesárovej:
V piatok 31.8. 16:30-17:30

Živé prenosy TV Lux počas víkendu blahorečenia 31.8.-2.9.2018: 

Piatok 31. AUGUST 2018

S Annou na kolenách – Večerná vigília v Dóme sv. Alžbety

17:00 živý vstup

17:15 modlitba posvätného ruženca

18:00 svätá omša, celebruje Mons. Marek Forgáč, košický pomocný biskup

19:30 duchovno – poetické pásmo hudobný sprievod Tvorivá skupina Poetica musica

 

Sobota 1. SEPTEMBER 2018

Slávnosť blahorečenia na Štadióne TJ Lokomotíva

8:00 Anna a život s Bohom (hudobný sprievod Dominika Gurbaľová)

9:00 štúdio špeciál

10:00 Eucharistické slávenie s obradom blahorečenia (celebruje J. Em. kardinál Giovanni Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých, legát pápeža Františka)

12:30 koncert radosti (účinkujú: Hanka Servická, Sima Martausová)

Slza radosti: choreografia o Anne, réžia: Peter Weinciller

15:00 Hodina milosrdenstva a korunka Božieho milosrdenstva

 

Nedeľa 2. SEPTEMBER 2018

10:30 Ďakovné eucharistické slávenie v Dóme sv. Alžbety s uložením relikvií blahoslavenej Anny Kolesárovej, celebruje Mons. Bernard Bober, košický arcibiskup – metropolita

 

Najnovšie Katolícke noviny sa venujú blížiacemu sa blahorečeniu Anny Kolesárovej, na ktoré 1. septembra do Košíc pozýva vo sviatočnom príhovore košický arcibiskup metropolita Bernard Bober. „Budeme oslavovať veľké dielo, ktoré náš Pán vykonal v jednoduchej dievčine zo Zemplína, na povzbudenie a posilnenie viery nás všetkých,“ píše košický arcibiskup Bernard Bober.

V rubrike Duchovná obnova sa zameriavajú na vzťah medzi kvalitou života a hrdinstvom. Podľa autora článku kňaza Antona Fabiana je klasický náboženský termín „svätosť“ pre mnohých nezrozumiteľný, preto ho môžeme pretlmočiť slovom „kvalita života“. V tomto zmysle blahorečenie Anny Kolesárovej možno rozumieť ako ocenenie kvalitne žitého života mladého dievčaťa.

Rozprávajú sa s kňazom Pavlom Hudákom, rektorom Domčeka Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom. Pavol Hudák pozná potreby a túžby mladých ľudí, rovnako aj ich zranenia, ale aj návod, ako im pomôcť. A tvrdí: „Anku mám rád ako dcéru.“

Ponúkajú aj rozhovor s vicepostulátorom procesu blahorečenia Jurajom Juricom, ktorý prezrádza, čo všetko predchádzalo 6. marcu 2018, keď pápež František vydal dekrét schvaľujúci beatifikáciu Anny Kolesárovej.

Prinášajú svedectvá o tom, ako Domček – Pastoračné centrum Anny Kolesárovej – vo Vysokej nad Uhom pozitívne vplýva na rodiny. Niektorí tam našli svojho životného partnera, iní impulz na oživenie starých vzťahov. Do Domčeka prichádzajú mladí ľudia z celého Slovenska, ktorí si našli alebo hľadajú cestu k Ankinmu odkazu. Práve tam mnohí pochopia, že čistota a rodina spolu súvisia.

Uverejňujú kreslený príbeh o mučeníckej smrti Anny Kolesárovej, ktorý exkluzívne pre Katolícke noviny vytvorila ilustrátorka Zuzana Verbovská. Katolícke noviny predstavujú výtvarníčku Zuzanu Verbovskú, ktorá je aj autorkou oficiálneho portrétu Anny Kolesárovej, v rozhovore v rubrike Kultúra.

Približujú divadelnú inscenáciu Slza radosti, ktorá pripomenie odkaz Anny Kolesárovej. Scénická kompozícia vznikla takmer pred dvadsiatimi rokmi a bola prvou hrou o Anne Kolesárovej vôbec. Teraz bude mať obnovenú premiéru počas slávnosti blahorečenia. Príbeh o kráse čistoty uprostred špiny má potenciál osloviť divákov všetkých generácií.

V rubrike Deťom ponúkajú pre školopovinných čitateľov rozvrh hodín s blahoslavenou Annou.

V rubrike Čítame si príbeh Márie Gorettiovej nájdete úryvok z knihy Nebo nad močiarmi.

Zdroj: TK KBS, Rádio Lumen, TV LUX

Comments are closed.