1549963873

Odkaz Anny Kolesárovej šíri ďalšia novinka – prsteň pre mladých

Vysoká nad Uhom 12. februára (TK KBS) Víkendová 79. púť radosti vo Vysokej nad Uhom bola spojená so špeciálnym prekvapením. Rektor Pastoračného centra Anny Kolesárovej Pavol Hudák predstavil mladým strieborný prstienok inšpirovaný relikviárom Anny Kolesárovej. „Tento prstienok nesie tri kvietky symbolizujúce tri zdravasy, podobne ako na relikviári. Dievča, ktoré ho bude nosiť bude nosiť symbol svojej vnútornej krásy. Dá najavo že chce budovať čistý vzťah, chce ostať vnútorne slobodná a vnútorne dokonalá cez Božie milosrdenstvo. Nuž a čakáme sami, aké ovocie tento prsteň prinesie medzi mladými,“ uviedol Hudák. Prsteň Anky Kolesárovej sa dá získať priamo vo Vysokej nad Uhom. Je nutné uviesť veľkosť. Darovaným dobrovoľným príspevkom podporíte plánovanú prístavbu pastoračného centra Anny Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom.

„K vytvoreniu Ankinho prsteňa sme boli inšpirovaní túžbou poskytnúť mladým duchovnú pomoc pri vytváraní úprimných čistých vzťahov. Ale tiež duchovnú ochranu pred rizikovým správaním. Keď si mladý človek uvedomí Boží projekt pre ktorý je stvorený, môže sa vyhnúť mnohým zraneniam. Mladosť má byť časom radosti z úprimnej čistej lásky a pekných priateľstiev, časom objavovania osobných talentov, sebahodnoty a sebaúcty, časom hľadania samostatnosti a vnútornej slobody. Sme svedkami toho že mladosť je aj obdobím, kedy prichádza kríza viery, kríza morálnych hodnôt a vlastnej identity. Preto sme radi, že sa Anka stala priateľkou mnohých mladých na ceste dospievania. Aby muž vedel milovať a chrániť ženu, potrebuje si ju vážiť. Nech tento prstienok vždy upozorní chlapca na úctu k dievčaťu. Nech každé dievča, ktoré bude nosiť tento prstienok preciťuje osobnú jedinečnosť a vnútornú krásu. Nech Ankin prsteň chráni pred každým zlom a hriechom,“ uviedol Pavol Hudák.

Prsteň bol predstavený na „valentínskej“ púti radosti a nadväzuje na tri knihy čistých sŕdc, v ktorých mladí opísali svoje svedectvá z ich rozhodnutia žiť čisté vzťahy s osobnými modlitbami a prosbami o duchovnú pomoc. Doposiaľ je tam zapísaných okolo 2000 mladých. Zatiaľ poslednú podobnú publikáciu požehnal arcibiskup Bober na slávnosti uloženia relikviára blahoslavenej Anky Kolesárovej v septembri 2018.

Anna Kolesárová bola blahorečená 1. septembra 2018 v Košiciach. Pápeža Františka zastúpil legát kardinál Giovanni Angelo Becciu, prefekt Kongregácie pre kauzy svätých. Pápež František stanovil dátum liturgického slávenia sviatku blahoslavenej na 20. november. Podrobnosti o živote Anny Kolesárovej i o procese jej blahorečenia sa dozviete na webovej stránke annakolesarova.sk. Na stránke sa tiež nachádza film o Anne a Hymnus k blahoslavenej.

ZDROJ: https://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20190212028

Comments are closed.