dom anky

Reakcia mladých v Domčeku k blahorečeniu

Annu Kolesárovú vyhlásia za blahoslavenú. Mladé dievča si radšej vybralo smrť, ako hriech. Jej rozhodnutie ovplyvnilo životy mnohých mladých, ktorí prichádzajú do Vysokej nad Uhom povzbudiť sa vo viere a načerpať silu žiť čistotu.

V Pastoračnom centre Anny Kolesárovej túto správu síce očakávali, ale predsa sa život v Domčeku na pár chvíľ zastavil: „Pri modlitbe Anjel Pána po tejto správe v rádiu Lumen som prežívala krásu spoločenstva medzi veriacimi na zemi a prostredníctvom Anky aj v nebi,“ reagovala na vyhlásenie dobrovoľníčka pôsobiaca v centre.  „Môj život sa s Ankou spája už deviaty rok a vnímam to ako milosť, že práve keď je vyhlásená za blahoslavenú môžem stráviť istý čas v Domčeku,“ vyjadrila svoju radosť ďalšia dobrovoľníčka.

Obidve sa zhodli, že odkedy sa túto správu dozvedeli nerozprávali sa už o ničom inom: „Neskôr začali prichádzať prvé návštevy v podobe spravodajských štábov a my sme si naplno uvedomili, že už je to tu. Síce sa každý deň modlíme pri jej hrobe za blahorečenie a v podstate sme v to veľmi dúfali, predsa nás to zaskočilo – v dobrom slova zmysle. Prijali sme to s veľkou bázňou a radosťou.“

Dátum blahorečenia by mal byť známy už v najbližších týždňoch. Košický arcibiskup Mons. Bernard Bober vyhlásil, že by sa tak malo stať ešte tento rok.

Comments are closed.