IMG-9305

PÚŤ RODÍN – 25. jún 2022

Pozývame vás do Vysokej nad Uhom na Púť rodín v sobotu 25. júna 2022. V rodisku blahoslavenej Anky Kolesárovej začneme Púť rodín slávením svätej omše, ktorú bude celebrovať Martin Rečlo, riaditeľ Arcidiecézneho centra pre rodinu v Košiciach.
Po dobrom obede (z vlastných zásob) vykročíme na Cestu svätosti – interaktívnu a zábavnú cestu pre celú rodinu po miestach kde chodili aj nohy blahoslavenej Anky. Na jednotlivých stanovištiach vám bude priblížený jej príbeh, osud mravcov, obetavého Jozefa, severného pólu, brány nebeskej, či Jankovho lesíka. Celým dňom chceme ponúknuť rodinám nový pohľad na každodennosť, na rodinnú lásku.

Človek je závislý na vzťahoch. Vzťahy k ľuďom budujeme cez vzťah k sebe. Vzťah k sebe nadobúdame cez vzťah k Bohu. Boh je láska. Ona dáva život našim vzťahom. Naši blízki v rodinách sú pre nás darom, ktorý môžeme celý život objavovať. Niekedy je nám ľahšie žiť vzťahy mimo rodín, pretože „priatelia sú príbuzní, ktorých si volíš sám.“ Avšak rodina priateľov v širšom zmysle slova má podporiť vzťahy v pokrvnej rodine.

Aj Púť rodín je príležitosťou spojiť sa v modlitbe a zjednotiť v túžbe chrániť rodinné vzťahy, chrániť rodinu ako spoločenstvo lásky, pretože je to miesto prvotného posväcovania sa. Miesto, kde sa má rodiť svätosť. Svätá rodina nás svojim príbehom pozýva k svätosti vo všetkých vzťahoch.

Rodinky spolu môžu tráviť čas, oddýchnuť si, zastaviť sa, načerpať do každodenných povinností, uvedomiť si, že práve rodinná láska je ich vlastným povolaním a cestou svätosti. Prihlasovať sa vopred nemusíte. Animátori k deťom nie sú zabezpečení, program je vyskladaný pre celé rodiny. Pozývame Vás tráviť spolu rodinný čas. Tešíme sa na vás.

Info pre dobrovoľníkov

Milý mladý priateľ/ drahá priateľka.
Pozývame ťa stať sa súčasťou veľkej Domčekovskej rodiny a to zapojením sa do dobrovoľníctva na Púti rodín vo Vysokej nad Uhom. Potrebujeme práve teba!
Ak máš ochotu, obetavé srdce a šikovné ruky, tak neváhaj a prihlás sa vyplnením tohto formulára.
Príchod dobrovoľníkov je v piatok 24. júna vo večerných hodinách (od 17.00) a koniec služby je v sobotu po skončení Púte rodín a uprataní priestorov (cca 20.00). Samozrejme je tu aj možnosť zostať do nedele  (26. júna) v Domčeku alebo ísť poslúžiť do Košíc na Deň rodiny.
Budeme ťa kontaktovať mailom.
Vopred ti ďakujeme.

Link na prihlásenie dobrovoľníkov:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd5mgYO2Ae3yYsfjcOpeoyFdUtWqAPlUJJcr-ugOVmNL0K_7g/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0

Comments are closed.