blahorecenie_3_roky

Poklad je nevýslovnej ceny

Počuli sme o tom presne pred troma rokmi na Slávnosti blahorečenia Anny Kolesárovej 1. septembra 2018 v Košiciach. Ďakujeme Bohu za dar novej blahoslevenej na Slovensku. Je to prvý laik a dokonca mladé dievča, ktoré sa stalo príťažlivou kráskou pre dospievajúcu mládež. Máme vyše dvadsaťročnú skúsenosť, že Anka pomáha mladým chrániť nevinnosť, formuje ich pre zdravé čisté vzťahy, vyprosuje uzdravenia z citových zranení a vlastných zlyhaní.  Stala sa súčasťou formácie mladých k zdravým hodnotám. Stala sa členkou rodín a priateľkou tínežerov. Je pokladom a vzácnou perlou zo Slovenska, za ktorú treba ďakovať a vážiť si aký dar v nej máme. Dnes ďakujme Bohu a poďakujeme aj Svätému Otcovi za jej blahorečenie. 

Prežívame aj obdobie príprav na stretnutie mladých a rodín so Svätým Otcom Františkom na tom istom mieste, kde bola blahorečená. Prosíme Anku o pomoc pri prípravách na stretnutie s pápežom a tešíme sa, že už o pár dní zažijeme pokračovanie atmosféry z blahorečenia s témou Svätej rodiny, ktorá spája posolstvo posledných vyrieknutých slov bl. Anky s mottom návštevy pápeža Františka “S Máriou a Jozefom na ceste za Ježišom”.

Všetci sme na ceste do neba. Máme sa stretnúť so Svätou rodinou, ktorá nás čaká. Pozývame vás na košický štadión Lokomotíva, ktorý sa premení na nádvorie radosti, lásky a pokoja. Nechajme sa objať nekonečnou láskou Boha pôsobiacou v spoločenstve Cirkvi. Staňme sa svätou rodinou, svätými ľuďmi tejto doby.

Otec Pavol a otec Tomáš.

Comments are closed.