kríž

Často kladené otázky

  • Dokedy prebieha registrácia na slávnosť blahorečenia?

Registrácia prebieha do 31. júla prostredníctvom registračných formulárov a to samostatne:

– pre farnosti / spoločenstvá /organizované skupiny
– pre kňazov
– pre rehoľné komunity
– pre dobrovoľníkov

  • Prečo sa máme prihlasovať? Ak sa neprihlásime, nemôžeme prísť?

Prihlasovanie je z organizačného dôvodu potrebné, keďže potrebujeme vedieť aspoň približný počet ľudí, počet autobusov kvôli parkovaniu a prostredníctvom registrácie máte možnosť sa uchádzať o miesta na sedenie v sektoroch. Samozrejme, ak sa neprihlásite z akéhokoľvek dôvodu, spokojne môžete prísť, no veľmi nám tým pomôžete, ak dáte o sebe vedieť.

  • Ak chceme ísť ako rodina, ako sa máme registrovať?

Prosíme nahláste sa vo svojej farnosti cez kňaza alebo inú zodpovednú osobu, ktorá vykoná spoločnú registráciu za farnosť, prípadne za väčšiu organizovanú skupinu alebo spoločenstvo. Odporúčame vám ak sa z vašej farnosti neorganizuje spoločné prihlásenie, aby ste sa spojili viaceré rodiny a vytvorili organizovanú skupinu s jednou kontaktnou osobou, ktorá vás prihlási.

  • Sme zo západného Slovenska a chceli by sme prísť na celý víkend. Poskytujete aj ubytovanie?

Pre záujemcov bude k dispozícii cca 900 miest na prenocovanie v školách z piatka na sobotu (spacák, karimatka). Oslovili sme aj košické farnosti s možnosťou prijatia rodín do rodín. V prípade záujmu nás kontaktujte emailom na: ubytovanie@blahorecenie.sk

 

  • Niekde som zachytil informáciu o mimoriadnom vlaku z Bratislavy do Košíc. Na akých zastávkach bude stáť a kedy?

Železnice vypravia mimoriadny vlak z Bratislavy o 00.15 hod a do Košíc dorazí o 6.01. Informácie o tom, kde bude stáť a o kedy odchádza nájdete na tejto stránke:

http://annakolesarova.sk/zeleznice-vypravia-mimoriadny-vlak-na-blahorecenie-anny-kolesarovej/

 

  • Akým spôsobom sa distribuovali propagačné materiály o blahorečení, keď sa k nám nedostali?

Propagačné materiály – plagáty, skladačky s krátkym životopisom a programom blahorečenia a obrázky budúcej blahoslavenej s modlitbou sa distribuovali z nášho Arcibiskupského úradu v Košiciach do všetkých diecéz Slovenska v balíčkoch na jednotlivé dekanáty. Ak k vám ešte nedošli, pýtajte si od svojich duchovných otcov, prípadne si ich môžete vyzdvihnúť na rôznych miestach počas odpustov cez leto (Levoča, Gaboltov, Stropkov, Veľký Šariš, Campfest a počas Národného stretnutia P 18 v Prešove). V prípade záujmu o zaslanie napíšte na info@blahorečenie.sk

 

  • Som vozičkárka, bude na štadión bezbariérový prístup?

Pre imobilných pútnikov na invalidnom vozíku s preukazom ŤZP a s ich sprievodnou osobou bude v areáli štadiónu vyhradená osobitná zóna so vstupom z Kavečianskej cesty.

 

  • Ako to bude s parkovaním?

Pre autobusy a autá sú pripravené dve veľké záchytné parkoviská. Pre pútnikov zo smeru Rožňava je to parkovisko pri OC Optima a pre pútnikov zo smeru Prešov parkovisko pri Hypertescu s celkovou kapacitou 2 000 miest. Z obidvoch parkovísk ako aj zo železničnej stanice bude od 6.00 hod. premávať bezplatná kyvadlová doprava na miesto blahorečenia.

Comments are closed.